boxagahiir [at] gmail.com

بادرج آگهی 8 ستاره آگهی شما در 5 سایت آگهی و تبلیغاتی دیگر به صورت ویژه درج خواهد شد.: "حتما قبل از انجام معامله از صحت آگهی ها اطمینان حاصل کنید"

آگهی رایگان اینترنشنال ادز

آگهی رایگان-تبلیغات اینترنتی-تبلیغات رایگان-آگهی اینترنتی

انواع آورده در شرکت های تجاری

انواع آورده در شرکت های تجاری

آگهی رایگان
  •  email
  • email
  •    تهران تهران
  • www.companyregister.ir
  • مشاغل خدمات اداری
  • 306 بازدید
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
  • خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

شرکت تجاری از طریق همکاری دو یا چند نفر با هدف بردن سود و شرکت در زیان ایجاد می شود ( نه اینکه مالی به صورت مشاع در آید. بلکه مال مشاع شده جهت کارهای تجاری به کار گرفته شده و سودی از آن حاصل شود ) . شریک باید با گذاشتن سرمایه ، در اداره شرکت و سود و زیان سهیم باشد. البته صرف همکاری برای تشکیل شرکت کافی نیست همکاری خود متضمن وجود دو عنصر است :

الف ) چند نفر به عنوان شریک باشند. 

در متون حقوقی ایران برای اینکه شرکت تجاری وجود داشته باشد ، باید حداقل دو نفر با هم توافق کنند. برای تشکیل بعضی از شرکت ها نیز حضور حداقل سه نفر ضروری است . مانند شرکت های سهامی خاص. اما در اروپا یک نفر هم می تواند تشکیل شرکت دهد. ( شرکت های تک شریک )

ب) اموالی را به عنوان آورده به شرکت بیاورند. 

لازمه همکاری شرکاء آوردن حصه است. " حصه " قسمتی از سرمایه اولیه شرکت است که در مجموع توسط هر یک از شرکاء تامین می شود. اصطلاحاَ حصه را " آورده " می گویند. بنابراین ، سرمایه اولیه شرکت مجموع آورده های شرکاء است . 

آورده صور مختلفی دارد :

الف : آورده نقدی (  پول نقد )

ب: آورده غیر نقدی ( مال مادی : مانند خانه و زمین ؛ مال معنوی : مانند صنعت ، هنر ، کار ؛ آورده ارزی )

 

مال مادی

این گروه آورده دارای ارزش مالی هستند. مالی که آورده می شود توسط کارشناسان تقویم می شود و ارزش آن به پول تعیین می گردد. تمام سرمایه شرکتی ( به غیر از شرکت های سهامی عام ) مال مادی باشد و پول نباشد. در این صورت برای تامین پول می تواند قرض بگیرد یا مال خود را بفروشد. البته مال به قیمت کمتر از کارشناسی می تواند تقویم شود ولی بیشتر از آن نمی شود. در شرکت سهامی عام ، تمام سرمایه باید توسط اشخاصی تعهد شود ، در غیر این صورت شرکت تشکیل نمی شود. حتی مجمع عمومی موسس که متشکل از موسسین اولیه و پذیره نویسان هستند ، نیز حق کاهش سرمایه اولیه را ندارد . 

در شرکت های غیر سهامی ، خود شرکاء می توانند اموال را تقویم کنند ، اما اگر مشخص شود که در این خصوص تقلب شده است ، افراد ذیربط می توانند تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند.

آدرس: خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

سایت: companyregister.ir

تلفن: 42143-021

ایمیل: info@companyregister.ir